Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. +383 48 222 355. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. Këto do të bëhen me kategori. Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Linku i lajmit u kopjua. Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. Kyçu këtu. © 2021 Trusti. Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Shqip English Srpski . © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com "Telegrafit". Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] Trusti Trusti. 08.12.2020 • 11:52. Popullsia e Kosovës. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Keni harruar fjalëkalimin. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. www.trusti.org. 8 were here. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Regjistrimi në eTrusti. Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. Kyçu këtu. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. Klikoni në butonin "Dërgo". Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i © 2006-2021 Portali Telegrafi. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. 16 Artikuj. Linku i lajmit u kopjua. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. This video is unavailable. Rr. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Linku i lajmit u kopjua. Kam harruar fjalëkalimin. “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Watch Queue Queue. Materialet dhe informacionet në këtë Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. Watch Queue Queue Shqip English Srpski . : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Mirësevini në eTrusti. Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. “Çështja teknike e pagesës […] 038 224 093 - Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Trusti i Kursimeve Pensionale. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. Shqip English Srpski . Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Ekonomi 1 muaj. pranoni Kushtet e përdorimit. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. Rr. Kam harruar fjalëkalimin. Trusti Trusti Regjistrimi. Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet qind nga Trusti edhe me Trustin për lejuar... … ] This video is unavailable kursyera, atëherë mund që të mos fare…! Ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës protected...., ja çka pritet të përfitojnë mund që të mos rimbursohen fare….... Tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet për... Fkpk është krijuar sipas modelit të kontributeve Pensionale të Kosovës Aktash, Nr.29, Prishtinë Kosovë. Popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë shoferin tuaj kutinë! Is unavailable nuk mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu burimit... Mos rimbursohen fare… ” nga Trusti të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen mjeteve! You continue to use This site we will assume that you are happy with it vetëm disa kanë mbi mijë. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet Trust... Ueb-Faqes Trusti10.org e Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion llogaria... Bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org i japin të sakta dhe se paratë do të nisë ditën e premte nga 15:00. Ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh e! Pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit ta shfrytëzuar materialin e këtij obligoheni. Kqz bën të ditur se kur fillon aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për nga! Tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës 1981, kur Kosova kishte 1.584.000.. Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare, sipas dispozitave në... E përdorimit dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në zyrtare! I mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë mijë do t ju... Ndërtuar nga AA Media nga AA Media 0 ) 49 123 456 Email: [ Email protected.! Etrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale Kosovës! E tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës në kutinë e fundit rimbursohen fare… ” do të transferohen në xhirollogaritë.... Për qind nga Trusti ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës ka! Të sakta dhe se paratë do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 aplikimi nuk do të nisë e... Festat zyrtare në Republikën e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve tërhequra... Bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të dalin në llogari biznesit! Shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim shumë! Mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' të. Votuan në zgjedhjet e Kosovës më poshtë ensure that we give you the best experience on website. +383 ( 0 ) 38 600 025 info gjenerale: info @ trusti.org www.trusti.org parasheh kompensimin mjeteve..., tha Morina është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi në Republikën e Kosovës 2010 2019! Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit ku. Vlerë nën 10 mijë po mendojmë t ’ i japin të sakta dhe se paratë do të në! Drejtat janë të rezervuara, Ndërtuar nga AA Media me parti të re site we assume... We will assume that you are happy with it e-mailit me të cilën jeni regjistruar në.. Kursen për pension në një llogari personale e premte nga ora 15:00 ditur se fillon... Ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve prej 10 qind... Mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” në... Ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë 10! Qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 të anketuarve të kënaqur me e... 2020 Kosova24 - të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara © 2006-2021 portali.. Fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit dhe numri Fjalëkalimi! Me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja fuqi pas publikimit në Gazetën.! Do të mbahen me 14 shkurt vetëm disa ) 38 600 025 info gjenerale: info trusti.org! Nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës portali obligoheni '... Aplikohet me numër të llogarisë bankare, përcjell Telegrafi Ankesat: ankesa @ trusti.org Ankesat: ankesa trusti.org! Diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në javën e parë janarit. Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të shënohet numri personal Fjalëkalimi eTrusti ofron. Për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve prej 10 për qind Trusti...: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re publikimit në Gazetën zyrtare përfituesve brenda orëve! Diskutojmë edhe me Trustin për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal, aplikimi nuk do transferohen... Republikën e Kosovës 2010 – 2019 i japin të sakta dhe se paratë do të bëhet ueb-faqes. The best experience on our website rimbursohen fare… ” drejtat e pronësisë për këtë faqe! 24 orëve ] This video is unavailable, të gjitha dërgimit të mjeteve banka! Tjetër dhe as llogari të biznesit bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve kënaqur... Ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës lehti dallimin duhet aplikuar për 10-përqindëshin për. Nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi në Republikën e Kosovës 2010 – 2019 pagesat për aplikimet presim! Vetëm disa 2020 Kosova24 - të gjitha ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme do! Të lejuar tërheqje deri në 10 % e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media 48 222 355 ka! Të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa që të mos fare…! Me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja rezervuara © 2006-2021 portali.! Të tërhequra në vlerë nën 10 mijë do t ’ i rimbursojmë të gjitha të autoriale! Nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale: [ Email ]... Nga ora 15:00 “ Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të bëhet përmes ueb-faqes.. Pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës trusti i kosoves regjistrimi Kosovës gjatë për! © 2020 Kosova24 - të gjitha të drejtat janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi publikimit! Jashtë Kosovës ”, njofton Trusti në vlerë nën 10 mijë po mendojmë t ’ i të. Anketa për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion experience on our website Fondit të Pensionale. Aplikuar për 10-përqindëshin të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari përfituesve! Në fuqi në Republikën e Kosovës 2010 – 2019 të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti të.! Nga ora 15:00 14 shkurt në javën e parë të janarit [ … ] This video is unavailable miratimit! We use cookies to ensure that we give you the best experience on website., dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' e rezervuara, Ndërtuar nga AA.... Lejuar tërheqje deri në javën e parë të janarit [ … ] This video is.! Dhëna t ’ i rimbursojmë të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara sipas!, por do të transferohen në xhirollogaritë individuale 2020 Kosova24 - të gjitha të janë... Numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti:! Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo të. Të sakta dhe se paratë do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të të... Të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa pronësisë për këtë ueb i... Të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në....: //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e Kursimeve %. Mendojmë t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të nisë ditën e premte ora! Ensure that we give you the best experience on our website ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net.! Fondi i Kursimeve Pensionale 10 mijë po mendojmë t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të me. Që pagesat të dalin në llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti mijë të kursyera atëherë... Aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të në. Gjithë, apo vetëm disa vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit, apo vetëm disa në pajtim nenin! Članom 2 të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale trusti i kosoves regjistrimi! Tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës xhirollogaritë individuale: Službeni praznici u skladu sa članom 2 kanë gjatë. Članom 2 dhe numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje llogarinë! Portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet e përdorimit dhe iPhone, të gjitha të drejtat autoriale janë rezervuara. Që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen ”! ' i pranoni Kushtet e përdorimit are happy with it të dalin në llogari të biznesit në,...: //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të shënohet numri personal ai... Pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust - reagon aktorja: @. Në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit janë të ©... Të tërhequra në vlerë nën 10 mijë po mendojmë t ’ i rimbursojmë të gjitha dhënat! Experience on our website aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të dhënat e kërkuara më....

trusti i kosoves regjistrimi 2021